Veče poezije u Čumiću

Čumić Book Fest će se održati ove godine od 21. do 26. juna, gde nas svakodnevno čekaju zanimljivi programi, radionice, tribine, književne večeri, druženja sa piscima, koncerti i mnogo smeha, muzike, zagrljaja i umetnosti. O samom programu, koji će svakodnevno trajati od 10h do 20h pročitajte više u nastavku teksta. Vidimo se u Čumiću!
24.06.2022.
veče poezije u čumiću

Čeka nas veoma zabavna subota u Čumiću. Od 17 časova ćemo imati promociju izdavačke kuće Žir, koja nam donosi sjajno ukoričeno izdanje knjige "Orkški kuvar", a nakon toga imamo pravu poslasticu za sve ljubitelje poezije. Družićemo se sa sjajnim mladim pesnicima i pesnikinjama i jedva čekamo da ugostimo naše goste. Pa da počnemo sa predstavljanjem!

Miloš Markov rođen je 1993. godine u Subotici. Diplomirao je na odseku za komparativnu književnost sa teorijom književnosti na Filološkom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu. Njegov rukopis O strahu objavljuje Matica srpska 2020. godine u ediciji Prva knjiga. Zastupljen je u brojnim časopisima i zbornicima, kako onlajn, tako i štampanim. Radi kao narativac i dizajner video igara i trenutno živi na relaciji Novi Sad, Subotica i Beograd.

Katarina Pantović rođena u Beogradu 1994. godine, završila je osnovne i master studije iz komparativne književnosti na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu gde je trenutno na doktorskim studijama. Angažovana je u Institutu za književnost i umetnost kao istraživač-stipendista. Piše i objavljuje književnu kritiku, esejistiku, naučne radove i poeziju u periodici, naučnim zbornicima i na internet portalima.
Objavila je pesničku zbirku "Unutrašnje nevreme" (edicija „Prva knjiga“, Matica srpska, 2019, najuži izbor za pesničke nagrade „Matićev šal“ i „Brankova nagrada“). Drugu zbirku, "Ritual pred spavanje" (Sumatra izdavaštvo) objavila je 2022. godine. Pesme su joj prevođene na nemački, francuski, španski i slovenački jezik i zastupljene su u nekoliko domaćih i regionalnih antologija. Za svoju poeziju, naučni rad i uspeh tokom studija dobila je više nagrada („Mladi Dis“ za najbolji esej, „Brankova nagrada“ Matice srpske za najbolji naučni rad, itd). Kao urednica sarađuje sa izdavačkom kućom Treći Trg, i članica je nekoliko žirija za književne nagrade. Živi i radi u Beogradu i Novom Sadu.

Maja Stojanac rođena je 1994. godine u Novom Sadu. Školu primenjenih umetnosti završila je u Šapcu kao konzervator – preparator kulturnih dobara. Osnovne studije završila je na Odseku za srpsku književnost i jezik na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, gde je trenutno na master studijama. Piše i objavljuje poeziju u domaćim i regionalnim zbornicima i na internet portalima. U okviru 35. Festivala mladih pesnika u Zaječaru, kao pobednica, objavila zbirku pesama "Pisma Sintiji". Živi u Novom Sadu i radi kao novinarka na Radio televiziji Vojvodine.

Dejan Kanazir rođen je 1997. godine u Beogradu. Aktivno piše poeziju od svoje četrnaeste godine. Bivši polaznik radionice kreativnog pisanja u Biblioteci „Milutin Bojić“ koju je vodila Violeta Vučetić. Pobednik „Zvezdarijade“ 2015. u Beogradu. Kasnije je postao pasivan član i posetilac skupova Književnog društva „Orfisti“. Svoju poeziju javno je čitao na beogradskim večerima poezije (Poezin party, ARGH veče poezije, Pet minuta pažnje, Na sav glas, TROP Autsajder, Punchtown poetry Pančevo).Njegove pesme zastupljene su u: „Rukopisi 40“, „Rukopisi 43“, „Časopis TEMA, Zagreb“, „Poezija Zagreb“,“Časopis Gradina“, blacksheep.rs, astronaut.ba, strane.ba, hiperboreja.blogspot, fenomeni.me. godine, a njegovu prvu zbriku pesama „Ništa se ne dešava utorkom uveče“, objavljuje PPM Enklava pod okriljem Zvonka Karanovića kod koga je išao na radionicu u DKSG Beograd. Pored poezije, piše kratke priče i dramske dijaloge i dodaje da je vlasnik dve mačke.

Milica Špadijer, rođena dva dana nakon pada Berlinskog zida, tako i živi. Završila je Filološku gimnaziju, osnovne i master studije na Katedri za klasične nauke na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Dobitnica je nagrade „Mladi Dis” za 2019. godinu. Objavila zbirku poezije „Šar-planina”. Sa grčkog jezika prevela je roman „Kasandra i vuk” Margarite Karapanu, kao i zbirku pesama „Afrodita u plavom” Petrosa Stefaneasa. Član je Udruženja novinara Srbije, a ove godine izdavačka kuća Kontrast staje iza njene zbirke "Novo groblje".

Valentina Bakti, pesnikinja koja ima čarobne moći. Кnjigu pesama „Pomegju“ objavila je u Skoplju 2019. godine , a u saradnji sa izdavačkom kućom „Dibidus“ 2021. godine objavljuje zbirku "Slomiti kosti" sa ilustracijama Suzane Su Vulović. Osim što piše, glumi i prevodi, Valentina jedna je od urednica onlajn magazina za književnost i umetnost „Astronaut“ , kao i onlajn zbornika za ljubavnu poeziju „Bludni stih”.

I za kraj, moderator razgovora, Stefan Stanojević, rođen je u Pančevu 1995., godine. Poezija mu je objavljena na više internet portala, u onlajn i fizičkim izdanjima časopisa (Među njima Afirmator, Blacksheep, Insp., Strane, Astronaut, Avlija, Čovjek-Časopis, Oblakoder, Pančevo city, StereoArt, Vavilonska biblioteka, Nigdine, Booke, Libartes, Luča, Trag, Qelam, Slovopolis, Buktinja…) u zbornicima „Rukopisi” 39, 40, 41, 42, „Bludni stih” br. 4 i 14, “Vavilonska biblioteka” i “Nova BHCS poezija” izdavačke kuće Slavitude u Francuskoj, među 35 najboljih pesnikinja i pesnika iz regiona. Kratke priče objavljene su mu u zborniku „Rukopisi” 43 i časopisu „Stvaranje” Udruženja književnika Crne Gore. Od 2015. održao preko trideset večeri poezije i tako vratio učestala čitanja poezije u svom gradu. Od januara 2018. uređuje jedini pančevački književni serijal „Punchtown poetry” u klubu „Štab Pogon.” Objavio je zbirke poezije „Mladi Atlas” (BKG, Beograd, 2016) i „Napad panike” (Edicija Najbolja, Pančevo, 2020), koja se našla u užem izboru za regionalnu nagradu „Slavitude” i čiji je izbor pesama na španskom objavljen u peruanskom časopisu “Revista Kametsa” i hebrejskom jeziku – u antologiji savremene srpske poezije “Bezglasno nas spaja zvono srca” u Tel Avivu. Radio je kao novinar, fizički radnik, profesor na zameni, magacioner. Član je Udruženja književnika i književnih prevodilaca Pančeva. Radi u knjižari. Jedan od urednika 44. i 45. izdanja zbornika “Rukopisi.”

Čitamo poeziju u Čumiću toliko glasno da nas ceo Beograd čuje! Vidimo se sutra.

 

 

 

 

Podelite: