
Salon Frankofone knjige, 9 - 13. jun 2020.
Francuski institut u Srbiji organizuje svakog proleća Molijerove dane, susrete posvećene savremenoj frankofonoj književnosti. Od 2009. godine, ova manifestacija okuplja najznačajnije savremene frankofone pisce i predstavlja prevode njihovih izdanja na srpski, u saradnji sa izdavačima i univerzitetima Srbije.
U okviru Molijerovih dana, od 9. do 13. juna, uz saradnju Francuskog instituta i Makart Distribucije, a uz podršku brojnih izdavača održaće se i Salon frankofone knjige.
Francuski institut će se tom prilikom, kako je najavio, pretvoriti u privremenu knjižaru na zadovoljstvo svih zaljubljenika u frankofonu misao ili pak u predanost frankofonih autora stripu i dečjoj knjizi.
Salon će, takođe, biti i prilika da se čitaocima predoči istrajni rad izdavača i prevodilaca, zahvaljujući kojem čitaoci širom Srbije, uranjaju u dela savremenih, mladih i odvažnih frankofonih autora.
Salon će biti otvoren svaki dan od 12 do 19 h. Planirano je da knjige budu izložene na prostoru ispred Instituta, ali će u slučaju kiše manifestacija biti prebačena unutra.
Sve knjige će biti na popustu od 20 %.
Istovremeno, tokom trajanja Salona, svi koji nisu u prilici da dođu u Francuski institut, moći će po istim cenama (popust od 20%) da poruče knjige preko našeg sajta.
Spisak izdavača:
Agora
Akademska knjiga
Arhipelag
Booka
Clio
CPN
Evoluta
Heliks
JRJ
Karpos
Kiša
Laguna
Lom
Mediterran publishing
Moro System Comics
Odiseja