sedam minuta posle ponoći

SEDAM MINUTA POSLE PONOĆI

Hororični roman SEDAM MINUTA POSLE PONOĆi (u originalu: "A Monster Calls") je plod neobične saradnje tri autora: Patrika Nesa, koji je ovaj roman napisao po ideji Šivon Daud, koju je preuranjena smrt sprečila da ga sama napiše i Džima Keja koji ga je bogato ilustrovao. Konor, 13-ogodišnji dečak, počinje da sanja isti košmar svako veče, a u vreme kada njegova bolesna majka ulazi u terminalnu fazu, počinje da ga posećuje čudovište koje priča tri istinite priče i od dečaka traži da ispriča svoju priču - pod upozorenjem da ako nije istinita da će ga čudovište pojesti. Napisan svedenim, maštovitim stilom i pre svega preporučljiv tinejdžerskoj publici, roman pleni svojim lirskim tonom i predstavlja zanimljivu i dirljivo potresnu priču o turbulentnom odrastanju i odbačenosti. Po romanu je snimljen i film 2016. godine.

Sve cene su sa uračunatim PDV-om.

Patrik Nes gradi priču na osnovu ideje Šivon Daud. Ovo dvoje autora, među najboljim piscima za mlade današnjice, uz pomoć ilustratora Džima Keja, stvorili su zajedno Sedam Minuta posle ponoći, izuzetan i dirljiv roman, istovremeno mračan i nestašan i bolno čudan.

Ostavi komentar

Ocena:

Ukoliko poručujete preko sajta, ubacite željeni naslov u korpu, a potom pratite korake koji će vas odvesti do kraja kupovine. Da bi kupovina bila uspešna, treba da, na samom kraju, štiklirate kućicu “slažem se sa uslovima kupovine”. Ukoliko ste, prilkom popunjavanja podataka, uneli ispravnu mejl adresu, stići će vam potvrda kupovine sa brojem porudžbine. Ukoliko se ne snalazite, možete nam poslati mejl na sajt@makart.rs Odgovorićemo vam u najkraćem roku.
Ukoloiko ne poručujete preko sajta, već porukom, kao način plaćanja jedina opcija je plaćanje pouzećem. Poruka ili mejl koji nam šaljete treba da sadrži: tačan naslov knjige (ili knjiga) koju želite, potpunu adresu (ime i prezime, ulica i broj; mesto i poštanski broj) i broj telefona.
Ukoliko imate neko pitanje (o raspoloživim naslovima, o statusu porudžbine i sl.) ili ako se ne snalazite prilikom poručivanja, možete nam poslati mejl na sajt@makart.rs Odgovorićemo vam u najkraćem roku.
Porudžbinu uvek možete da otkažete, pa čak i kad vam kurir pozvoni na vrata, donoseći knjige. Ali bi ipak najbolje bilo da nas blagovremeno obavestite, ako ste se iz bilo kog razloga predomislili. Možete nas pisati na mejl adresu sajt@makart.rs. U slučaju da ste izvršili uplatu ili platili karticom, pa morali da odustanete, novac će vam biti vraćen. Na isti način možete nas obavestiti i ako imate nelu reklamaciju (nisu vam stigle sve knjige; neka knjiga je oštećena ili postoji greška u štampi i sl.), odmah ćemo vam se javiti radi dogovora kako da ispravimo grešku. Ukoliko ste napravili porudžbinu, pa onda shvatili da u očekivano vreme isporuke nećete moći da primite pošiljku, javite nam se – promenićemo datum isporuke ili ćemo pošiljku preusmeriti na drugu adresu, ako vam tako više odgovara.