popaj 1928 1930

POPAJ: 1928-1930

Sve cene su sa uračunatim PDV-om.
Zakuvajte kapamu ili spremite pitu od spanaća jer se u svim striparnicama i bolje snabdevenim knjižarama već mogu naći avanture možda i najjačeg strip junaka nakon Supermena – Popaja! U prvoj knjizi ovog fantastičnog izdanja Komika nalaze se epizode izašle u periodu od 1928. do 1930. godine. E. K. Sigar nam je podario jednog od nazanimljivijih i najhrabrijih heroja uz koga smo učili o dobru i zlu, zavoleli pljeskavice zahvaljujući Peri Žderi, ali su nas i majke “na prevaru” navukle na spanać.

Iako se većina nas sa Popajem, Olivom, Kvrgom i ekipom upoznala preko crtaća, oni (mnogo) stariji ga se sećaju iz listova Mika Miš i Politikin zabavnik.
  1. POPAJ: 1928-1930

    Valahiru

    ★★★★★

    Hrabri mornar po imenu Popaj ulepšao je mnoga detinjstva. Bitno je napomenuti da je Popaj bio zamišljen kao sporedni lik. U prvoj knjizi to se najbolje i vidi. Popaj se ne pojavljuje sve do neke polovine priče. Čak i tada se vidi da je sporedni lik, uprkos tome što često ima bolje replike od glavnih likova. Nakon što je Popaj osvojio srca publike, zauzima samo središte, čime menja istoriju stripa i samog humora 20. veka. Primetno je da je humor bio drugačiji u vreme nastanka stripova o Popaju. Danas verovatno ne bi mogao da nasmeje svoje čitaoce. Priča je i sama dobrim delom monotona. Jedva sam čekao da završim strip, pa da predjem na nešto drugo. Kada je uveden lik Popaja, strip je za nijansu postao bolji. Popaj je uneo dinamiku radnji, nakon čega je usledila opasna avantura. Glavna vrednost ovog dela jeste nostalgija koju izaziva. Ako su vam crtani filmovi o Popaju ulepšavali detinjstvo, upravo zbog toga ćete voleti i ovaj strip. Ovo izdanje predstavlja hronološki objedinjene epizode o avanturama Kastora Ojla i njegove Ševrdave koke od 1928. do 1930. godine. Ako ste voleli Popaja i Olivu kao deca, verujem da će vam se dopasti i u ovom izdanju.

Ostavi komentar

Ocena:

Ukoliko poručujete preko sajta, ubacite željeni naslov u korpu, a potom pratite korake koji će vas odvesti do kraja kupovine. Da bi kupovina bila uspešna, treba da, na samom kraju, štiklirate kućicu “slažem se sa uslovima kupovine”. Ukoliko ste, prilkom popunjavanja podataka, uneli ispravnu mejl adresu, stići će vam potvrda kupovine sa brojem porudžbine. Ukoliko se ne snalazite, možete nam poslati mejl na sajt@makart.rs Odgovorićemo vam u najkraćem roku.
Ukoloiko ne poručujete preko sajta, već porukom, kao način plaćanja jedina opcija je plaćanje pouzećem. Poruka ili mejl koji nam šaljete treba da sadrži: tačan naslov knjige (ili knjiga) koju želite, potpunu adresu (ime i prezime, ulica i broj; mesto i poštanski broj) i broj telefona.
Ukoliko imate neko pitanje (o raspoloživim naslovima, o statusu porudžbine i sl.) ili ako se ne snalazite prilikom poručivanja, možete nam poslati mejl na sajt@makart.rs Odgovorićemo vam u najkraćem roku.
Porudžbinu uvek možete da otkažete, pa čak i kad vam kurir pozvoni na vrata, donoseći knjige. Ali bi ipak najbolje bilo da nas blagovremeno obavestite, ako ste se iz bilo kog razloga predomislili. Možete nas pisati na mejl adresu sajt@makart.rs. U slučaju da ste izvršili uplatu ili platili karticom, pa morali da odustanete, novac će vam biti vraćen. Na isti način možete nas obavestiti i ako imate nelu reklamaciju (nisu vam stigle sve knjige; neka knjiga je oštećena ili postoji greška u štampi i sl.), odmah ćemo vam se javiti radi dogovora kako da ispravimo grešku. Ukoliko ste napravili porudžbinu, pa onda shvatili da u očekivano vreme isporuke nećete moći da primite pošiljku, javite nam se – promenićemo datum isporuke ili ćemo pošiljku preusmeriti na drugu adresu, ako vam tako više odgovara.