nacionalna sigurnost republike hrvatske u 21 stoljeću knjiga 2

Ušteda 200 rsd (9%)
Sve cene su sa uračunatim PDV-om.

Još donedavno tajnovita struka iz sjene koja se asocirala uz eluzivne think-tankove i osebujne savjetnike glavnih svjetskih vođa i čiji su proizvodi bili ezoterične logičke igre i matematički modeli kojima se nije vidjela primjena, u vremenu našeg života postala je sastavni dio preokupacija svakog čovjeka. Epidemije, energetske krize, povijesni prijelomi svjetskih strategijskih odnosa, izloženost svakoga tko ima telefon permanentnom nadzoru i hakerskom napadu, prirodne i industrijske katastrofe, nikad realnije prijetnje nuklearnim ratom, bijesne radikalne ideologije, klimatske promjene i desetine drugih ugroza koje prijete da trajno promijene ako ne i unište civilizaciju, doveli su do toga da o nacionalnoj sigurnosti razmišljamo gotovo podjednako učestalo kao i o tome što ćemo danas kuhati.– Ozren ŽunecAutori u knjizi sigurnost interpretiraju kao višedimenzionalni koncept koji se ne bavi samo uspostavom i održavanjem zaštitnih mjera, već se sve više usmjerava prema prepoznavanju i upravljanju složenim izazovima u kriznim uvjetima, kao i prilagodbi na rastuće prijetnje i rizike. Autori su nam ponudili teme koje na različite načine utječu na opće stanje sigurnosti, kao i na razvoj naših sposobnosti za suočavanje s rizicima sadašnjosti i budućnosti. Odabir tema i način njihove prezentacije upozoravaju čitatelje kako sama nacionalna sigurnost, njezin sustav i sastavnice u današnjim uvjetima nisu dovoljni za suočavanje s izazovima i rizicima kojima smo izloženi. Koncepti partnerstva i otpornosti postaju ključnim odgovorima u razvoju sposobnosti pojedinaca, društava i države.– Vlatko Cvrtila

Ostavi komentar

Ocena:

Ukoliko poručujete preko sajta, ubacite željeni naslov u korpu, a potom pratite korake koji će vas odvesti do kraja kupovine. Da bi kupovina bila uspešna, treba da, na samom kraju, štiklirate kućicu “slažem se sa uslovima kupovine”. Ukoliko ste, prilkom popunjavanja podataka, uneli ispravnu mejl adresu, stići će vam potvrda kupovine sa brojem porudžbine. Ukoliko se ne snalazite, možete nam poslati mejl na sajt@makart.rs Odgovorićemo vam u najkraćem roku.
Ukoloiko ne poručujete preko sajta, već porukom, kao način plaćanja jedina opcija je plaćanje pouzećem. Poruka ili mejl koji nam šaljete treba da sadrži: tačan naslov knjige (ili knjiga) koju želite, potpunu adresu (ime i prezime, ulica i broj; mesto i poštanski broj) i broj telefona.
Ukoliko imate neko pitanje (o raspoloživim naslovima, o statusu porudžbine i sl.) ili ako se ne snalazite prilikom poručivanja, možete nam poslati mejl na sajt@makart.rs Odgovorićemo vam u najkraćem roku.
Porudžbinu uvek možete da otkažete, pa čak i kad vam kurir pozvoni na vrata, donoseći knjige. Ali bi ipak najbolje bilo da nas blagovremeno obavestite, ako ste se iz bilo kog razloga predomislili. Možete nas pisati na mejl adresu sajt@makart.rs. U slučaju da ste izvršili uplatu ili platili karticom, pa morali da odustanete, novac će vam biti vraćen. Na isti način možete nas obavestiti i ako imate nelu reklamaciju (nisu vam stigle sve knjige; neka knjiga je oštećena ili postoji greška u štampi i sl.), odmah ćemo vam se javiti radi dogovora kako da ispravimo grešku. Ukoliko ste napravili porudžbinu, pa onda shvatili da u očekivano vreme isporuke nećete moći da primite pošiljku, javite nam se – promenićemo datum isporuke ili ćemo pošiljku preusmeriti na drugu adresu, ako vam tako više odgovara.