mrzim te, ne ostavljaj me

MRZIM TE, NE OSTAVLJAJ ME

"Granični poremećaj ličnosti se ponaša poput kaleidoskopa, sređujući fragmente polomljenog bića u različite formacije… Kao kameleon, (ona/on) vrlo lako se prilagođava u šta god da treba, samo da bi oduševila posmatrača“. Knjiga Mrzim te, ne ostavljaj me, autora Džerolda Dž. Krajsmana i Hala Strausa, je odlična podrška kako profesionalcima tako i članovima porodica osoba sa graničnim poremećajem ličnosti. Pisana jednostavnim jezikom i sa poštovanjem prema pacijentima i svima koji brinu o njima. Trenutno, daleko najbolja knjiga o GPL.

Ušteda 165 rsd (10%)
Sve cene su sa uračunatim PDV-om.

Koje su osnovne karakteristike i simptomi graničnog poremećaja ličnosti (GPL)? Ko su granične ličnosti koje susrećemo u svakodnevnom životu i kako prepoznati GPL kod bliske osobe? Kako se dijagnostikuje i tretira granični poremećaj ličnosti i zašto se naziva granični? (engl. Borderline Personaliy Disorder – BPL). Zašto se simptomi GPL najviše manifestuju u sferi međuljudskih odnosa? Da li je GPL izlečiv i kako odabrati najbolju terapiju? Upravo o tome stručno, ali razumljivo govori ova knjiga koja je i odlična podrška profesionalcima, ali i članovima porodica ili prijateljima osoba sa GPL.
Na mnogo načina granični sindrom za psihijatriju predstavlja ono što je virus nekada bio za konvencionalnu medicinu: neprecizna definicija nejasne, ali opake bolesti, koju je problematično lečiti, teško otkriti, a lekaru je nemoguće da je adekvatno objasni pacijentu. Najnoviji Dijagnostički i statistički priručnik za mentalne poremećaje, DSM-5, navodi devet kategoričkih kriterijuma za GPL, od kojih pet mora biti prisutno radi dijagnoze. Glavna karakteristika GPL je visoka nestabilnost u međuljudskim odnosima, predstavi o sebi i emocijama, a osobe su i veoma impulsivne. Neki od simptoma su stvarna ili zamišljena usamljenost, nestabilni i napeti međuljudski odnosi, nedovoljna svest o sopstvenom identitetu, ekstremne promene raspoloženja i reakcija na stresne situacije, bes, paranoja, za koje su autori naveli niz primera iz prakse. Da li svi, makar donekle, ispoljavamo neke simptome granične ličnosti? Odgovor je verovatno potvrdan. Međutim, razlika je u tome što svi mi nismo kontrolisani sindromom do te mere da on narušava naš život ili vlada njime. Sa svojim ekstremnim osećanjima, mislima i ponašanjem, GPL predstavlja neke od najboljih i najgorih ljudskih osobina – pa i društva – tokom prvih dvadeset godina XXI stoleća. O značaju razumevanja ovog poremećaja i potrebi ozbiljnog pristupa dijagnostikovanju i lečenju dovoljno govori američka statistika – ovaj poremećaj je danas službeno prepoznat kao glavni problem mentalnog zdravlja u Americi. U najnovijim istraživanjima procenjuje se da najmanje 19 miliona Amerikanaca (3?6% ukupne populacije) pokazuje primarne simptome GPL, a prema mnogim studijama, ta brojka je značajno umanjena.

Otpetljajte se pre proleća!

17.03.2023.

Popust od 20% na odabrana izdanja iz psihilogije i popularne psihologije. Dostava je besplatna za sve porudžbine preko 1999 din i odnosi se na porudžbine iz Srbije. Detaljnije

Najprodavaniji naslovi u 2021. godini iz oblasti psihologije

23.12.2021.

Krajem godine svi mi vršimo rekapitulaciju godine koja je za nama. Mi, ljubitelji knjige, najviše volimo da se prisetimo šta smo to pročitali ove godine, koje su nas knjige razočarale, koje oduševile, prema kojim knjigama smo bili potpuno ravnodušni, da li smo naučili nešto novo u knjigama koje smo čitali, da li smo čitali dovoljno, hoćemo li čitati više sledeće godine? Ovog puta izdvajamo vam psihološke knjige za koje ste ove godine bili najviše zainteresovani. Detaljnije

Mrzim te, ne ostavljaj me. Šta je granični poremećaj ličnosti?

07.09.2021.

Sve je više ljudi u svetu koji pate od ovog poremećaja, a mnogi postavljaju pitanje – da li svi imamo neki oblik graničnog poremećaja ličnosti? Autori knjige „Mrzim te, ne ostavljaj me“ dali su nam detaljno obnjašnjenje ovog poremećaja, a mi vam predstavljamo 6 stavki koje vam mogu pomoći da prepoznate GPL. Detaljnije

Ostavi komentar

Ocena:

Ukoliko poručujete preko sajta, ubacite željeni naslov u korpu, a potom pratite korake koji će vas odvesti do kraja kupovine. Da bi kupovina bila uspešna, treba da, na samom kraju, štiklirate kućicu “slažem se sa uslovima kupovine”. Ukoliko ste, prilkom popunjavanja podataka, uneli ispravnu mejl adresu, stići će vam potvrda kupovine sa brojem porudžbine. Ukoliko se ne snalazite, možete nam poslati mejl na sajt@makart.rs Odgovorićemo vam u najkraćem roku.
Ukoloiko ne poručujete preko sajta, već porukom, kao način plaćanja jedina opcija je plaćanje pouzećem. Poruka ili mejl koji nam šaljete treba da sadrži: tačan naslov knjige (ili knjiga) koju želite, potpunu adresu (ime i prezime, ulica i broj; mesto i poštanski broj) i broj telefona.
Ukoliko imate neko pitanje (o raspoloživim naslovima, o statusu porudžbine i sl.) ili ako se ne snalazite prilikom poručivanja, možete nam poslati mejl na sajt@makart.rs Odgovorićemo vam u najkraćem roku.
Porudžbinu uvek možete da otkažete, pa čak i kad vam kurir pozvoni na vrata, donoseći knjige. Ali bi ipak najbolje bilo da nas blagovremeno obavestite, ako ste se iz bilo kog razloga predomislili. Možete nas pisati na mejl adresu sajt@makart.rs. U slučaju da ste izvršili uplatu ili platili karticom, pa morali da odustanete, novac će vam biti vraćen. Na isti način možete nas obavestiti i ako imate nelu reklamaciju (nisu vam stigle sve knjige; neka knjiga je oštećena ili postoji greška u štampi i sl.), odmah ćemo vam se javiti radi dogovora kako da ispravimo grešku. Ukoliko ste napravili porudžbinu, pa onda shvatili da u očekivano vreme isporuke nećete moći da primite pošiljku, javite nam se – promenićemo datum isporuke ili ćemo pošiljku preusmeriti na drugu adresu, ako vam tako više odgovara.

Prijavite se za Newsletter