lolomai

Ušteda 99 rsd (10%)
Sve cene su sa uračunatim PDV-om.

 

Jedan od najuzbudljivijih avanturističkih romana u svetskoj literaturi, svedočanstvo čoveka koji je izmenio život indijanskog plemena u neispitanom području Amazonije.
Sadio Garavini Di Turno (1904-1991), „kralj avanturista“, rođen je u Italiji, i od rane mladosti maštao je o odlasku u daleki svet. Nade roditelja da će jednog dana videti svog sina u purpurnoj biskupskoj odori ili blistavoj admiralskoj uniformi propale su kada je pobegao iz katoličkog internata, a zatim iz pomorske akademije. U Marseju se ukrcao na trgovački brod za Daleki Istok, zatim nastavio put od luke do luke, i tako ostvario svoje dečačke snove, da bi se na kraju, u svojoj 27. godini, našao u prašumama Amazona, u potrazi za dijamantima. Ova dragocena knjiga-dokument istinita je priča ovog pustolova, mesečara novog vremena, koji dolazi u neku vrsti zemaljskog raja, daleko od svake civilizacije, u indijansko pleme, gde mu kći poglavice plemena, indijanska princeza Lolomai, postaje žena, da bi im na kraju doneo prokletstvo moderne civilizacije i naterao ih da napuste zemlju svojih predaka. U mnogome sličan Anriju Šarijeru, junaku romana Leptir, koji je u to vreme bežao sa robije u francuskoj Gvajani i završio u jednom indijanskom plemenu, Sadio Garavini di Turno ostavio je iza sebe ovo svedočanstvo o tajnama ljudi koji nestaju, iz koga se može saznati daleko više nego iz stotinu naučnih studija. Umro je u svojstvu ambasadora u Gvatemali, 1991. godine.

 

Više od 2000 naslova na akciji, ma šta mi reče?

06.09.2022.

Preko 2000 naslova na No limit akciji, uz fantastične popuste od 20 do 70%. Uživajte u našem izboru. Detaljnije

Ostavi komentar

Ocena:

Ukoliko poručujete preko sajta, ubacite željeni naslov u korpu, a potom pratite korake koji će vas odvesti do kraja kupovine. Da bi kupovina bila uspešna, treba da, na samom kraju, štiklirate kućicu “slažem se sa uslovima kupovine”. Ukoliko ste, prilkom popunjavanja podataka, uneli ispravnu mejl adresu, stići će vam potvrda kupovine sa brojem porudžbine. Ukoliko se ne snalazite, možete nam poslati mejl na sajt@makart.rs Odgovorićemo vam u najkraćem roku.
Ukoloiko ne poručujete preko sajta, već porukom, kao način plaćanja jedina opcija je plaćanje pouzećem. Poruka ili mejl koji nam šaljete treba da sadrži: tačan naslov knjige (ili knjiga) koju želite, potpunu adresu (ime i prezime, ulica i broj; mesto i poštanski broj) i broj telefona.
Ukoliko imate neko pitanje (o raspoloživim naslovima, o statusu porudžbine i sl.) ili ako se ne snalazite prilikom poručivanja, možete nam poslati mejl na sajt@makart.rs Odgovorićemo vam u najkraćem roku.
Porudžbinu uvek možete da otkažete, pa čak i kad vam kurir pozvoni na vrata, donoseći knjige. Ali bi ipak najbolje bilo da nas blagovremeno obavestite, ako ste se iz bilo kog razloga predomislili. Možete nas pisati na mejl adresu sajt@makart.rs. U slučaju da ste izvršili uplatu ili platili karticom, pa morali da odustanete, novac će vam biti vraćen. Na isti način možete nas obavestiti i ako imate nelu reklamaciju (nisu vam stigle sve knjige; neka knjiga je oštećena ili postoji greška u štampi i sl.), odmah ćemo vam se javiti radi dogovora kako da ispravimo grešku. Ukoliko ste napravili porudžbinu, pa onda shvatili da u očekivano vreme isporuke nećete moći da primite pošiljku, javite nam se – promenićemo datum isporuke ili ćemo pošiljku preusmeriti na drugu adresu, ako vam tako više odgovara.

Prijavite se za Newsletter