gorgija ili o sofistima

GORGIJA ILI O SOFISTIMA

Ušteda 80 rsd (10%)
Sve cene su sa uračunatim PDV-om.
Ako bi trebalo birati između toga da li nesreću treba trpeti ili je činiti, ja bih pre izabrao da se meni učini nepravda, nego da je ja učinim drugome.Platon nas vodi kroz uzbudljivu filozofsku raspravu u kojoj Sokrat suočava čuvenog retora Gorgiju i njegove sledbenike sa fundamentalnim pitanjima o prirodi moći, pravde i ljudske vrline. Kroz živu diskusiju, Sokrat razotkriva razliku između istinske veštine i pukog laskanja, između dobrog i prijatnog, između prividne i stvarne moći. Da li je gore činiti nepravdu ili je trpeti? Može li moćan vladar biti nemoćan? I zašto je filozofija više od igre rečima?Gorgija nije samo dijalog o retorici – to je potraga za temeljima pravednog života i vrline, kako u duši tako i u telu. Kroz ovaj dijalog Platon vodi čitaoca ka dramatičnom završetku u kojem Sokrat mitom o zagrobnom životu pokazuje zašto je vrlina važna i s ove i sa one strane postojanja.

Ostavi komentar

Ocena:

Ukoliko poručujete preko sajta, ubacite željeni naslov u korpu, a potom pratite korake koji će vas odvesti do kraja kupovine. Da bi kupovina bila uspešna, treba da, na samom kraju, štiklirate kućicu “slažem se sa uslovima kupovine”. Ukoliko ste, prilkom popunjavanja podataka, uneli ispravnu mejl adresu, stići će vam potvrda kupovine sa brojem porudžbine. Ukoliko se ne snalazite, možete nam poslati mejl na sajt@makart.rs Odgovorićemo vam u najkraćem roku.
Ukoloiko ne poručujete preko sajta, već porukom, kao način plaćanja jedina opcija je plaćanje pouzećem. Poruka ili mejl koji nam šaljete treba da sadrži: tačan naslov knjige (ili knjiga) koju želite, potpunu adresu (ime i prezime, ulica i broj; mesto i poštanski broj) i broj telefona.
Ukoliko imate neko pitanje (o raspoloživim naslovima, o statusu porudžbine i sl.) ili ako se ne snalazite prilikom poručivanja, možete nam poslati mejl na sajt@makart.rs Odgovorićemo vam u najkraćem roku.
Porudžbinu uvek možete da otkažete, pa čak i kad vam kurir pozvoni na vrata, donoseći knjige. Ali bi ipak najbolje bilo da nas blagovremeno obavestite, ako ste se iz bilo kog razloga predomislili. Možete nas pisati na mejl adresu sajt@makart.rs. U slučaju da ste izvršili uplatu ili platili karticom, pa morali da odustanete, novac će vam biti vraćen. Na isti način možete nas obavestiti i ako imate nelu reklamaciju (nisu vam stigle sve knjige; neka knjiga je oštećena ili postoji greška u štampi i sl.), odmah ćemo vam se javiti radi dogovora kako da ispravimo grešku. Ukoliko ste napravili porudžbinu, pa onda shvatili da u očekivano vreme isporuke nećete moći da primite pošiljku, javite nam se – promenićemo datum isporuke ili ćemo pošiljku preusmeriti na drugu adresu, ako vam tako više odgovara.