Početna»Vesti»PROGRAM ČUMIĆ BOOK FEST-a 2017.
program ČumiĆ book fest-a 2017

PROGRAM ČUMIĆ BOOK FEST-a 2017.

10.maj, sreda
16 – 17 h – Izdavačka kuća Dereta: „Uzvišenje“, Milen Ruskov - gosti: Aleksandar Šurbatović, urednik i Marko Srdanović, pisac i medijator
17 – 18 h – „Poetski binjektaš“ – gosti: Arvis Viguls (Letonija), Goran Stamenić, Ognjen Obradović (Srbija)
18h – Svečano otvaranje – Darko Tuševljaković, dobitnik Evropske nagrade za književnost
19 – 20 h – „Književne nagrade - pro et contra“ - „Jaz“, Darko Tuševljaković – gosti: autor i Tamara Krstić, književni kritičar
 
11. maj, četvrtak
16 – 17 h – „Poetski binjektaš“ – gosti: Malgožata Lebda (Poljska), Milan Dobričić, Maša Seničić (Srbija)
17 – 18 h – Izdavačka kuća Evoluta – „Klio se stidi“ – gost: Radivoje Radić, autor
18 – 19 h – „Čitanje knjige – snimanje filma“ – gosti: Srdan Golubović, reditelj i Milan Vlajčić, publicista
19 – 20 h – „Kako objaviti knjigu“ – gosti: Aleksandar Šurbatović, urednik izdavačke kuće „Dereta“  i Ana Marija Grbić, urednica izdavačke kuće „Arete“
 
12.maj, petak
16 – 17 h – izdavačka kuća Heliks – „Crni labud“ i „Varljiva slučajnost“, Nasim Taleb - gost: Brankica Stojanović, urednica izdavačke kuće „Heliks“
17 –18 h – „Strippetak“ – gosti: Aleksa Gajić, Goran Paunović, Milan Jovanović, strip autori
18 –19h – “Književnost na internetu“ – gosti: Kulturkokoška, Čitam čitaš, Bookvar
19 – 20 h – „Pank poezija – The Clash“ – multimedijalni poetski spektakl - gosti: profesor Dragan Bošković i raspevane profesorke Aleksandra Stojanović, Danica Savić i Slavica Nikolić
 
 
 
13. maj, subota
                                               
12 – 16 h – radionica za decu „Nacrtaj svog književnog junaka“ – medijator: Dragan Maksimović, ilustrator Politikinog Zabavnika
11 – 12h – „Dečja književnost i književnost za decu“ – gosti:  Jasminka Petrović, Ana Petrović
18 – 19 h – „Bulevari poezije“ – „Ljubavna pisma guglu“, Ognjenka Lakićević i „Između dva rata“, Bojan Marjanović; gosti: autori i Aleksandra Rašić, urednica izdavačke kuće „Književna radionica Rašić“
19-20 h – „Izazovi srpske književnosti“ – „Tiho teče Misisipi“, „Pakao“ Vladimir Tabašević - gosti: autor i Tamara Krstić, književni kritičar
 
 
14.maj, nedelja
 
12 – 16 h – radionica za decu „Nacrtaj svog književnog junaka“ – medijator: Dragan Maksimović, ilustrator Politikinog Zabavnika
17 –18 h – „Priče strave“ – gosti: Dejan Ognjanović, književnik i  Milenko Bodirogić, urednik izdavačke kuće „Orfelin“
18­ – 19 h – „Književnost i muzika“ – gosti: Daniel Kovač, književnik i muzičar i Vladimir Manigoda, urednik izdavačke kuće „Kontrast“
19 – 20 h – „Biti rokenrol“ – gost: Petar Peca Popović, novinar, rok kritičar i publicista
 

cbf3 akcija izdavacka kuca odiseja

ČBF3+ AKCIJA: IZDAVAČKA KUĆA "ODISEJA"

Izdavačka kuća "Odiseja" i "Makart Distribucija" su vam za vreme trajanja Čumić Book Festa 3+ pripremili dve odlične "3 za 999" akcije: najbolji izbor iz nordijske književnosti i iz evropske književnosti za decu i mlade. 

prateci program cbf 3nemanja cvijetic carobnjak iz voza

PRATEĆI PROGRAM ČBF 3+:NEMANJA CVIJETIĆ, ČAROBNJAK IZ VOZA

18.30h „Nemanja Cvijetić – Čarobnjak iz voza“
               Stand up komedija

prateci program cbf 3dejan tiago stankovic pisac tamo i ovde

PRATEĆI PROGRAM ČBF 3+:DEJAN TIAGO STANKOVIĆ, PISAC TAMO I OVDE

Petak, 15. septembar
17h „Dejan Tijago Stanković – pisac i tamo i ovde“
Gosti: Dejan Tijago Stanković, pisac i prevodilac
            Vladimir Manigoda, urednik „Kontrasta“

prateci program cbf 3 savremena knjizevnost u regionu

PRATEĆI PROGRAM ČBF 3+: SAVREMENA KNJIŽEVNOST U REGIONU

Četvrtak, 14. septembar
17h „Savremena književnost u regionu – 4 u 1 i 1 u 4“
Gosti: Teofil Pančić, novinar, kolumnista i kritičar
            Aleksandra Rašić, urednica „Književne radionice Rašić“

ucesnici- izdavaci na jesenjem cbf 3

UČESNICI- IZDAVAČI NA JESENJEM ČBF 3+

Spisak izdavača na Čumić Book Fest 3+
 
 

  1. Lom
  2. Geopoetika
  3. Tanesi
  4. Arete
  5. Arhipelag
  6. Kontrast
  7. Orfelin
  8. Booka
  9. Heliks
  10. Clio
  11. Akademska knjiga
  12. Dereta
  13. Paideia
  14. Tanesi
  15. Odiseja
  16. Treći trg
  17. Štrik
  18. Urban reads
  19. Gradac
  20. Mediteran
  21. Fedon
  22. Književna radionica Rašić
  23. Biblioner
  24. Logos
  25. Treći trg
  26. Plavi jahač
  27. Gramatik
  28. Albatros +
  29. Fakultet za medije i komunikaciju

prateci program jesenjeg cbf 3

PRATEĆI PROGRAM JESENJEG ČBF 3+

Četvrtak, 14. septembar
17h „Savremena književnost u regionu – 4 u 1 i 1 u 4“
Gosti: Teofil Pančić, novinar, kolumnista i kritičar
            Aleksandra Rašić, urednica „Književne radionice Rašić“
18.30h       Promocija knjige „Nojeva barka“, Zorana Škiljevića
 
Petak, 15. septembar
17h „Dejan Tijago Stanković – pisac i tamo i ovde“
Gosti: Dejan Tijago Stanković, pisac i prevodilac
            Vladimir Manigoda, urednik „Kontrasta“
18.30h „Nemanja Cvijetić – Čarobnjak iz voza“
               Stand up komedija
 
Subota, 16. septemba
17h „Proleće se na put sprema, Bojana Krivokapića“
Gosti: Bojan Krivokapić, autor, Dragoslava barzut, književnica
18.30h Koncert Daniela Kovača (pisac i Jarbol)
 
Nedelja, 17. septembar
17h   „Književnost na filmu, pokretne slike u knjizi“
Gosti: Boban Jevtić, direktor Filmskog centra, Vesna Perić, novinar i filmski kritičar, Tamara Krstić, novinar i književni kritičar

Pošalji